Avril Lavigne - Biography

5. května 2011 v 12:00 | Niky
Tady je to slibované překvapení. Jedná se o mnou napsaný/přeložený životopis Avril. Měla jsem ho rozepsaný opravdu dlouho a když jsem ho o víkendu dokončila, říkala jsem si, že je správný čas na zveřejnění. Jsem na ten článek opravdu pyšná a doufám, že se vám bude líbit. Ovšem protože je možná až nechutně dlouhý, tak pochopím, že jej většina ani nebude chtít číst. Nevadí :) Já ho tady zveřejňuji pro svůj vlastní pocit, že tady mám kompletní životopis Avril a že ho nikde jinde nenajdete - je jedinečně přeložený/napsaný pouze pro tento blog!

Avril Ramona Lavigne

je především zpěvačka a skladatelka, také módní návrhářka a herečka. Narodila se 27. září 1984 v Belleville (Ontario), ale většinu svého mládí strávila v malém městečku Napanee. V 15ti letech se objevila na jevišti se Shaniou Twain; v 16ti letech podepsala svou první smlouvu s nahrávací společností Arista (nyní RCA Records) v hodnotě více než 2 miliony dolarů. Když jí bylo 17 let, dostala se na hudební scénu s debutovým albem Let Go, které vyšlo v roce 2002.
Díky albu Let Go se Lavigne stala nejmladší sólová umělkyně, která dosáhla prvního místa v Británii a album bylo 4x platinové v Americe. Do roku 2009 prodala více než 16 milionů kopií po celém světě. Její průlomový singl Complicated se dostal na první místa v mnoha zemích po celém světě, stejně jako samotné album Let Go.

Druhé album Under My Skin, které bylo vypuštěné v roce 2004, bylo jejím prvním albem, které se dostalo na první místo v americkém Billboard žebříčku. Nakonec se ho prodalo více než 10 milionů po celém světě. The Best Damn Thing, třetí album Lavigne, bylo vydané v roce 2007, stalo se jejím třetím albem, které se dostalo na první místo v prodejnosti v Británii a singl Girlfriend se umístil na prvním místě v americké hitparádě Hot 100. Lavigne dosud zaznamenala celkem pět singlů, co se celosvětově umístily na prvním místě: Complicated, Sk8er Boi, I'm With You, My Happy Ending a Girlfriend. S více než 30 milióny prodaných alb je Avril Lavigne jednou z nejprodávanějších umělců. Její čtvrté studiové album Goodbye Lullaby vyšlo 8. března 2011.
Lavine také trochu odbočila od nahrávání hudby. Zkusila si pár rolí v celovečerních filmech, navrhuje oblečení a vlastní parfémy. Propůjčila svůj hlas v animáku Za plotem (2006). V ten samý rok debutoval její první celovečerní film Fast Food Nation. V roce 2008 Lavigne představila svou vlastní značku oblečení nazvanou Abbey Dawn a o rok později vypustila do světa svůj první parfém Black Star. Po něm následoval druhý parfém Forbidden Rose v roce 2010.
V červenci 2006 si Lavigne vzala svého dvouletého přítele Derycka Whibley, zpěváka a kytaristu Sum 41. Manželství trvalo něco málo přes tři roky, v říjnu 2009 Lavigne pořádala o rozvod. Whibley a Lavigne spolu i nadále spolupracují, Whibley produkoval její čtvrté album.

DĚTSTVÍ, DOSPÍVÁNÍ & RODINA

Avril Ramona Lavigne se narodila v Belleville jako dcera do dělnické rodiny. Její otec Jean-Claude Lavigne, který je francouzsko-kanadského původu, pojmenoval Avril po francouzském slovu pro měsíc duben. Ve věku dvou let začala Lavigne zpívat kostelní písně se svou matkou Judith-Rosanne. Judy si uvědomila, že její dvouletá dcera má talent, když jí slyšela zpívat Jesus Loves Me v kostele. Lavigne má staršího bratra Matthewa a mladší sestru Michelle. Oba škádlili Avril, když jako malá zpívala."Můj brácha Matt mi vždycky klepal na zeď, protože jsem si vždycky zpívala před spaním a on to považoval za opravdu otravnou záležitost."
Když jí bylo pět let, celá rodina se přestěhovala do Napanee, městečka s přibližně 5000 obyvately. Ačkoliv měla problémy ve škole - někdy jí kvůli zlobení vyhodili ze třídy - její rodiče jí ve zpěvu maximálně podporovali. Otec jí koupil mikrofon, bicí, klávesy a několik kytar a v suterénu domu jí udělal domácí studio. Když jí bylo 14 let, rodiče jí přihlásili do různých karaoke a country soutěží. Zpívala tam písně od Garth Brooks, The Dixiw Chick a Shanii Twain. Také začala psát vlastní písně. Její první píseň se jmenuje Can't Stop Thinking About You a je o dospívající zamilovanosti, kterou popsala jako "prima a roztomilou".
V roce 1998 Lavigne vyhrála rádiovou soutěž a měla možnost vystupovat s kanadskou zpěvačkou Shaniou Twain v Ottawě před publikem čítajícím 20 000 lidí. Twain a Lavigne si zazpívali píseň What Made You Say That a Lavigne řekla Twain, že se stane "slavnou zpěvačkou". Během jednoho vystoupení v Lennox Community Theatre si Avril všiml místní folkový zpěvák Stephem Medd. Pozval ji, aby s ním vokálně pracovala na písni Touch the Sky z jeho alba Quinte Spirit (1999). Na jeho dalším albu My Window to You (2000) také zpívala písně Temple of Life a Two Rivers. V prosinci 1999 si Lavigne všiml první profesionální manažel Cliff Fabri. Stalo se to, když zpívala country písně v knihkupectví v Ontariu. Fabri rozeslal několik VHS kazet s Avriliným vystoupením na slibná místa a Lavigne pak navštívilo několik pracovníků. Mark Jowett, spoluzakladatel kanadské filmy Nettwerk, obdržel kopii Avrilina karaoke vystoupení (nahrané v suterénu domu) a zařídil pro Lavigne spolupráci s Peterem Zizzou v New Yorku v roce 2000. Tam Lavigne napsala píseň Why?. Při dalším výletu do New Yorku si Lavigne všimli lidé z Arista Records.
A jak to bylo dál, již všichni víme. Lavigne prodala více než 30 milionů alb po celém světě a stala se jednou z nejprodávanějších a nejoblíbenějších umělců dnešní doby.

HUDEBNÍ KARIÉRA

2000-2003: Let Go
V listopadu 2000 Ken Krongard, zástupce A&R, pozval Antonia "LA" Reida, hlavu Arista Records, aby si poslechl Lavigne. Její 15-ti minutový konkurz "tak ohromil" Reida, že s Lavigne okamžitě podepsal smlouvu v hodnotě 1,25 milionu dolarů na dvě alba. Do té doby Lavigne zjistila, že jaksi nezapadla na střední se svou image skejťačky. Když získala nahrávací smlouvu, opustila tedy školu a začala se soustředit na hudební kariéru. Musela však pořád informovat rodiče o svých rozhodnutích. "Neměla jsem v úmyslu nabídku na nahrání alba odmítnout. Byl to můj sen celý život. Rodiče věděli, jak moc jsem to chtěla a jak moc jsem do toho dala."
Lavigne vydala svoje debutové album Let Go 4. června 2002 (v USA). Právě v Americe se dostalo na druhé místo v Billboard 200. Na první místo se v žebříčkách vyšplhalo v Austrálii, Kanadě a Británii. Tohle udělalo ze 17ti-leté Lavigne nejmladší ženskou sólo umělkyni, která se kdy dostala na první místo v Británii. Do konce roku 2002 bylo album potvrzeno 4x platinové, tím se Avril stala nejprodávanější zpěvačka roku 2002 a Let Go tudíž nejprodávanějším albem roku. V květnu 2003 se alba prodalo 1 milion kusů v Kanadě a tím získalo diamantové osvědčení od Canadian Recording Industry Association. Do roku 2009 se alba prodalo více než 16 milionů kusů po celém světě a RIAA potvrdilo album 6x platinové.
Avrilin debutový singl Complicated vyvrcholil na prvním místě v Austrálii v na druhém v USA. Complicated byl jeden z nejprodávanějších kanadských singů roku 2002. Později byl zařazen do žebříčku Hot 100 Singles of the Decade na 83. místo.
Další singly Sk8er Boi a I'm With You se dostali do první desítky v USA. Díky úspěchům prvních tří singlů byla Lavigne druhým umělcem v historii, který má tři songy na prvním místě z debutového alba. Za videoklip ke Complicated byla Lavigne jmenována Nejlepším novým umělcem v roce 2002 na MTV Video Music Awards. V roce 2003 Lavigne vyhrála čtyři ceny na Juno Awards (ze šesti nominovaných); získala cenu na World Music Awards za nejprodávanější kanadskou zpěvačku ve světě a byla nominována na osm cen Grammy včetně nového umělce a píseň roku.
V roce 2002 se Lavigne objevila ve videoklipu k písni Hundred Million pop-punkové skupiny Treble Charger. V březnu roku 2003 Lavigne pózovala pro titulní stranu Rolling Stone a později v květnu vystoupila s písní Fuel na MTV tributu pro Metallicu. Během jejího prvního turné Try To Shut Me Up Tour Lavigne zpívala píseň Basket Case od Green Day.
2004-2005: Under My Skin
Avril Lavigne napsala s Matthewem Gerardem písničku Breakaway, kterou nahrála Kelly Clarkson k soundtracku k filmu Deník princezny 2 (2004). Píseň Breakaway později také Clarkson zahrnula na svoje druhé album a vydala ji jako singl. Lavigne v tomto roce vystoupila s písní Iris od Goo Goo Dolls spolu se zpěvákem Johnem Rzeznikem na Fashion Rocks a také zapózovala pro říjnovou obálku Maximu. Nahrála ústřední melodii pro film The SpongeBob SquarePants. "Udělala jsem tu písničku trochu ostřejší," řekla. "Je tam hodně hlasitých kytar, oživili jsme tempo a zazpívala jsem jí v trochu jiné poloze." Lavigne na písni dělala s producentem Butchem Walkerem.
Avrilino druhé studiové album nazvané Under My Skin vyšlo 25. května 2004. Debutovalo na prvních místech v několika zemích včetně Austrálie, Mexika, Kanady, Japonka, Británie a Ameriky. Prodalo se ho více než 10 milionů kopií. Většinu písní napsala Lavigne s kanadskou zpěvačkou & skladatelkou Chantal Kreviazuk. Právě její manžel Raine Maida (frontman skupiny Our Lady Peace) spoluprodukoval album společně s Butchem Walkerem a Donem Gilmorem.
V rámci propagace alba Lavigne vyjela na turné po obchodních centrech ve 21 městech v USA a Kanadě. Doprovázel jí kytarista Evan Taubenfeld. Každé představení se skládalo z krátkého živého akustického setu písní z nového alba. Na konci roku 2004 se Lavigne pustila na svoje první celosvětové turné Bonez Tour, s nímž navštívila všechny kontitenty a které trvalo i po celý rok 2005.
Prvním singlem z alba byla píseň Don't Tell Me a ta se dostala na první příčky v Argentině a Mexiku, do TOP 5 se dostala v Británii a Kanadě a do TOP 10 v Austrálii a Brazílii. Dalším singl My Happy Ending si vedl podobně - první místo získal v Mexiku, TOP 5 v Británii a Austrálii, v USA se umístil v HOT 100 písní roku. Třetím singlem byla skladba Nobody's Home, která však dosáhla pouze na 40. místo v USA a na první místo se dostala jen v Mexiku a Argentině. Čtvrtý a poslední singl z alba se stala skladba He Wasn't, která ve dostala do TOP 40 v Británii a Austrálii; v USA nebyla ani vydaná.
Lavigne v roce 2004 získala dvě ceny na World Music Awards v kategorii World's Best Pop/Rock Artist (Nejlepší pop-rocková světová umělkyně) a World's Bestselling Canadian Artist (Nejprodávanější kanadská umělkyně).
V roce 2005 obdržela pět nominací na ceny Juno Awards, z nich proměnila tři včetně kategorie Artist of the Year (Umělec roku). Také vyhrála v kategorii Favorite Female Singer (Oblíbená zpěvačka) na každoročním udílení Nickelodeon Kid's Choice Awards a byla nominována na cenu MTV.

2006-2008: The Best Damn Thing
26. února 2006 Lavigne reprezentovala Kanadu na závěrečném ceremoniálu Olympijských her v Turíně vystoupením s písní Who Knows.
Zatímco se Lavigne nacházela ve studiu a pracovala na své třetí desce, spojila se s ní skupina lidí z Fox Entertainment a Lavigne posléze napsala soundtrack k fantasy filmu Eragon. Údajně napsala dvě písně baladového typu, ale nakonec byla do filmu použita jen jedna - Keep Holding On. Lavigne přiznala, že psaní této písně bylo náročné, musela se ujišťovat, že se pohybuje v tématu filmu. V té době také zdůraznila, že píseň Keep Holding On, která se později objevila na albu, nesvědčila o tom, jak bude vypadat příští album.
Avrilino třetí album nazvané The Best Damn Thing bylo vydané 17. května 2007. Lavigne ho začala okamžite propagovat na menším turné. Pilotní singl Girlfriend vyšplhal na přední příčku na Billboardu v kategorii Hot 100 ve stejný týden, kdy na Billboardu debutovalo album The Best Damn Thing. Girlfriend byl Avrilin první singl, který dosáhl takového umístění. Stal se z něj světový hit a okamžitě se dostal na první místo v Austrálii, Kanadě, Japonku, Itálii... Lavigne jako bonus pro fanoušky nahrála Girlfriend také ve španělštině, francouzštině, italštině, portugalštině, němčině, japončtině a čínštině. Mezinárodní federace hudebního průmyslu uvedla, že se píseň Girlfriend stala nejstahovanější skladbou na světě roku 2007. Singlu se prodalo 7,3 milionu kopií.
Druhým singlem z alba se stala píseň When You're Gone. Ta takový úspěch pochopitelně neměla, ale umístění měla také vysoká - třetí místo v Británii, páté v Austrálii a Itálii a do TOP 10 se dostal v Kanadě.
V prosinci 2007 byla Lavigne s ročním příjmem 12 milionů dolarů zařazena na osmé místo v žebříčku "Nejvýdělečnější umělci mladší 25 let".
Třetím singlem z alba se stal song Hot. To byl pro Avril nejméně úspěšný singl v USA, pohyboval se až na 95. místě.
Alba The Best Damn Thing se po celém světě prodalo přes 5 milionů kopií.
Během této éry Lavigne vyhrála téměř každou cenu, na kterou byla nominována. Například dvě ceny World Music Awards - v kategorii 'Nejprodávanější kanadský umělec na světě' a 'Nejlepší pop/rocková umělkyně na světě'. Získala svoje první ceny na MTV Europe Music Awards a obdržela cenu Teen Choice Awards.
V polovině roku 2007 Lavigne vystoupila ve speciálním malovaném románu Avril Lavigne's Make 5 Wishes. Spolupracovala na něm s umělcem Camilla D'Errico a spisovatelem Joshua Dysart. Manga je o plaché dívce jménem Hana, která se poté, co si splnila sen a setkala se svou hrdinkou Avril Lavigne, naučila překonávat svoje obavy. Lavigne řekla: "Vím, že spoustu mých fanoušků čte manga a jsem opravdu nadšená, že můžu být zapojena do vytváření příběhů, o kterých vím, že si užijou." Svazky byly vydány 10. dubna, tedy týden před vydáním The Best Damn Thing.
V březnu 2008 se Lavigne vydala na celosvětové turné nazvané The Best Damn Tour. Ve stejný měsíc se také objevila na titulce magazínu Maxim - již podruhé během její kariéry. V půlce srpna se Islámská opoziční strana v Malajsii pokusila zakázat Avrilin koncert v Kuala Lumpur. Argumentovali tím, že její show je "příliš sexy". Její koncert dne 28. srpna by tam byl považován za podporování špatných hodnot před dnem nezávislosti Malajsie (31. srpna). Dne 21. srpna MTV oznámilo, že koncert byl schválen malajskou vládou.

2009-součanost: Goodbye Lullaby
Pouhý měsíc po skončení The Best Damn Tour Lavigne začala nahrávat ve svém domácím studiu píseň Black Star, kterou napsala především na podporu svého prvního stejnojmenného parfému. V červenci 2009 bylo nahráno již devět skladeb na nové album. Několik skladeb bylo napsáno v mládí Lavigne. Píseň Darlin byla druhá skladba, kterou Lavigne napsala. Bylo jí 15 let a žila v Napanee. Lavigne album popisuje jako o životě. "Je pro mě tak snadné napsat rádiový popový song, ale posadit se a psát se o něčem, co je mi upřímně velmi blízké a čím jsem si prošla, to je totálně odlišná záležitost." Od alba se očekávalo, že bude (mimo pilotní singl What the Hell) v dřívějším stylu Lavigne a že bude převážně akustické. To se vyplnilo. Sama Lavigne však skladby na něm popisuje jako odlišné od jejího dřívějšího materiálu. "Teď jsem starší, takže myslím, že se to promítá v mé hudbě. Už to není ten pop-rock..."
V lednu 2010 Lavigne (současně při psaní nového materiálu na připravované album) spolupracovala s Disney. Zeptala se vedení, zda by pro film Tima Burtona Alenka v Říši divů mohla napsat píseň. Výsledkem je píseň Alice, která se objevila na albu se soundtracky Almost Alice. Pro film Alenka v říši divů Lavigne také navrhla řadu oblečení.
Dne 28. února Lavigne již podruhé vytoupila na zimních Olympijských hrách. Na závěrečném ceremoniálu ve Vancouveru vystoupila s písněmi My Happy Ending a Girlfriend. Podle svých slov byla Lavigne poctěna tím, že tam vystupovala, ale litovala, že se nemohla zúčastnit hokejového zápasu USA proti Kanadě. "Byli jsme tam zamčení.. Nesměli jsme opustit přívěsy - z bezpečnostních důvodů."
V září 2010 kontaktovala zpěvačka Rihanna Avril a požádala jí o použití jejího hlasu ze singlu I'm With You na svou novou píseň Cheers, která se objevila na Rihannině pátém studiovém albu Loud. Lavigne svolila a tak vznikl povedený duet, o kterém se spekuluje, že by mohl být vydán jako singl.
Vydání alba Goodbye Lullaby bylo odloženo hned několikrát. V reakci na to Lavigne prohlásila: "Píšu si svoje vlastní písně a tím pádem mi album trvá déle. Musím žít svůj vlastní život, abych získala inspiraci." V listopadu se Lavigne objevila na obálce Maximu a v rozhovoru prozradila, že jí Goodbye Lullaby zabralo dva a půl roku a uvedla, že důvodem takového zpoždění byla nahrávací společnost. Konstatovala, že album bylo vlastně hotové už rok. Goodbye Lullaby bylo nakonec vydané 8. března 2011. Pilotní singl What the Hell měl světovou premiéru na Silvestra na akci Dick Clark's New Year's Rockin' Eve.
V prosinci 2010 vydala americká zpěvačka Miranda Cosgrove písničku Dancing Crazy, kterou pro ní napsala Lavigne, Max Martin a Shellback.

VEŘEJNÁ IMAGE

Když se Lavigne proslavila, byla známá svým rozpustilým stylem - zejména kravatou a obyčejnými tílky. Preferovala pytlové oblečení a skejťácké boty nebo conversky, potítka a návleky. Během photoshootů odmítala lesklé šatičky a preferovala staré otrhané trička. V reakci na její módní a hudební styl jí média začala nazývat pop-punkovou princeznou. Tisk a fanoušci jí považovali za "anti-Britney", zčásti kvůli její méně komerční a reálné imagi, a také proto, že byla znatelně svéhlavá. "Nejsem uměle vytvořená a nikdo mi neříká, co mám říkat a jak se mám chovat, takže mě nazývají anti-Britney, což ale nejsem." Nicméně v listopadu 2002 Lavigne přestala nosit kravaty a prohlásila, že se začala cítit, "jako by na sobě měla kostým". Lavigne se snažila o podvědomí, aby lidé vnímali její hudbu a né její image. "Jen říkám, že nechci prodávat erotiku. Cítím, že je to nepřesvědčivé a laciné. Mám toho mnohem víc na srdci."
Pro svoje druhé album Under My Skin nakonec Lavigne zvolila tak trochu gothický styl. Skejťácké oblečení vyměnila za sukně tutu. V období The Best Damn Thing změnila Lavigne směr úplně. Vlasy odbarvila na blond, dala si do nich růžový proužek a začala nosit ženštější oblečení - včetně podpatků a těsných kalhot. Dokonce zapózovala jako modelka pro Harper's Bazaar. Obhájila svůj nový styl: "Opravdu nelituji ničeho. Víte, kravaty a to všechno... Mělo to svoje místo a čas. A teď jsem vyrostla, dospěla a opravdu jsem postoupila dál." Nyní zkouší zdravě jíst a sportuje - provozuje jógu, hokej, fotbal, surfuje a jezdí na koleč. bruslích.

FILMOVÁ KARIÉRA

Lavigne se také objevila v televizi a v několika filmech. Jak řekla, toho rozhodnutí bylo její vlastní. A ačkoliv by roky zkušeností z natáčení videoklipů mohly být výhodou, Lavigne připustila, že to byl vlastně vždycky zpěv, co při jejím dosavadním natáčení odstranilo strach z kamer. Lavigne výslovně uvedla, že videoklip k Nobody's Home měl v sobě ze všech jejích videoklipů nejvíce herectví. Její první televizní účast byla v roce 2002 v jedné episodě seriálu Sabrina, mladá čarodějnice, v níž vystoupila s písní Sk8er Boi. V roce 2004 se Lavigne krátce objevila ve filmu Going the Distance.
Po těchto zkušenostech se opatrně přestěhovala do celovečerních filmů - a začala záměrně s výběrem malých rolí. V listopadu 2005 byla po konkurzu vybrána do filmu The Flock. Na natáčení odjedla do Mexika. Ve filmu si zahrála Beatrice Bell, přítelkyni muže podezřelého ze zločinu. Zahrála si po boku Claire Danes a Richarda Gere. Gere prý Avril dával mezi natáčením nějaké typy ohledně herectví. O svojí roli v The Flock Lavigne řekla: "Udělala jsem to zejména proto, abych viděla, jak to při takovém natáčení chodí a ne proto, že bych chtěla do herectví skočit po hlavě." Film nebyl ani vydán do amerických kin a z důvodu, že nebyl propuštěn v zahraničí až do konce roku 2007, by neměl být považovaný za filmový debut Lavigne. Film v zahraničí vydělal jen 7 milionů dolar.
Avrilin celovečerní debutový film byl tedy animovaný film Over the Hedge v roce 2006, do kterého Lavigne propůjčila svůj hlas vačici Heather. Při procesu nahrávání se dabéři prý zřídkakdy potkají. Lavigne prohlásila: "Všichni herci chodili do studia individuálně a Tim (režisér) s Karey (scénáristka) tam se mnou byli pokaždé, když jsem přišla. Zařídili, aby šlo všechno tak hladce a zařídili, abych se cítila pohodlně... To byla zajímavá část, pustit se do toho sama na vlastní pěst." Lavigne shledala nahrávací proces jako "jednoduchý" a "přirozený", ale nepřestávala držet mikrofon - jako to dělá při zpívání. "Používala bych stále ruce a chňapala po mikrofonu a dělala hluk, takže mi Tim a Karey museli říkat, ať to nedělám.. Je těžké vydávat zvuky, které vycházejí z cizích úst, a přitom udržet tělo v klidu." Lavigne věří, že byla najatá, aby dabovala Heather díky jejímu statusu rockové hvězdy. "Reřisér si myslel, že bych mojí postavě mohla dát trochu... osobního postoje." Film byl poprvé představen 19. května 2006 a za první víkend v kinech vydělal 38 milionů dolarů. Po celém světě to nakonec vydělalo přes 336 milionů dolarů.
V prosinci 2005 Lavigne podepsala smlouvu na účast ve filmu Fast Food Nation. Filmovou adaptaci zrežíroval Richard Linklater a vypráví příběh o hamburgrech z fastfoodů, které jsou kontaminované výkaly krav z jatek. Lavigne hrála její herecký debut před obrazovkou jako středoškolská studentka bojující za uvolnění krav. Film měl premiéru 17. listopadu 2006 a zůstal v kinech po dobu 11 týdnů a za tu dobu vydělal 2 miliony dolarů.
Oba filmy - Over the Hedge a Fast Food Nation - byly zahájeny na filmovém festivalu v Cannes v roce 2006, kterého se Lavigne zúčastnila. Cítila se být poctěna, že se toho mohla zúčastnit a byla hrdá na svou práci. Když byla dotázána, zda by se vydala na hereckou kariéru, řekla, že by si ráda ponechala svůj čas a že vyčká na "správnou roli ve správném filmu." Lavigne si je vědoma rolí, které zvolila. "Chtěla jsem začít s malýma rolema a učit se [to]. Nechtěla bych prostě vtrhnout do herectví velkou rolí." V roce 2006 jí magazín Canadian Business zařadil na sedmé místo mezi nejlepší kanadské herce v Hollywoodu.

PODNIKÁNÍ

V červenci 2008 Lavigne vypustila svou módní značku Abbey Dawn. V Americe jí produkoval exklusivní prodejce Kohl's. Pojmenovaná byla podle Avriliny přezdívky z dětství. Abbey Dawn Lavigne navrhuje výhradně sama. Kohl's tenkrát popisovalo značku jako lifestylovou značku pro juniory, v níž přavažují lebky, proužky, hvězdičky, zebří vzory. Lavigne některé oblečení nosí ve svém volném čase i během koncertů a tím poukazuje na to, že to pro ní není jen licenční jméno. "Teď je ze mě vlastně návrhářka. Co je pro mě opravdu důležité je to, že všechno musí dobře sedět a být dobře vyrobené, takže já si všechno zkouším a posléze to schvaluji."
Avrilino oblečení se také objevilo na populární internetové hře Stardoll, kde mohou být postavičky oblečení jako Avril Lavigne.
14. září 2009 se také nejnovější kousky Abbey Dawn objevily na new yorském Fashion Week. "Je zábavné být holka a navrhovat pro sebe oblečení. Navrhuji i kousky, které jinde nemůžu sehnat."
V prosinci 2010 začalo být Abbey Dawn distribuováno do více než 50ti zemí po celém světě skrz webové stránky.
Na konci roku 2008 Lavigne podepsala kontrakt s kanadskou firmou Canon a objevila se v reklamní kampani v rámci propagace nejnovější řady foťáků.
O svém prvním parfému Lavigne světu oznámila 7. března 2009. Black Star obsahuje tóny růžového ibišku, černých švestek a hořké čokolády. V Evropě byl propuštěn v létě 2009 a později i v USA a Kanadě. Na otázku, co název znamená, Lavigne odpověděla: "Chtěla jsem, aby lahvička byla hvězda a moje oblíbené barvy jsou růžová a černá. Black Star má poselství jít si za svým snem, dosáhnout hvězd, stát mimo dav a být odlišná/ý. "Je v pohodě být unikátní a být tím, kdo opravdu jsi."
Black Star měla obrovský úspěch, vyhrála v kategorii Nejlepší vůně roku 2010 .
Po ní přišla na řadu Forbidden Rose, na které Lavigne pracovala dva roky. Je vybavená tóny červeného jablka, santalového dřeva, černého pepře, pralinek a vanilkou. Poselství navazuje na poselství Black Star (Následovat svoje sny) - slogan je "Objev nepoznané". Reklama se natáčela v gothické zahradě, kde Lavigne při vstupu do zahrady najde fialovou růži.
V srpnu 2011 Lavigne uvede třetí parfém.
V lednu 2010 Lavigne začala spolupracovat s Disney na filmu Alice in Wonderland (Alenka v říši divů). Pro film napsala píseň Alice a inspirovala podle něj novou linii svojí módní značky.

DOBROČINNOST

Lavigne byla za ta léta zapojela do řady charitativních projektů - například Make Some Noise, Amnesty International, Erase MS, AmericanCPR.org, Camp Will-a-Way, Music Clearing Minefields, U.S. Campaign for Burma, Make-a-Wish Foundation a War Child. Také se objevila v reklamách YouthAIDS, aby získala peníze na vzdělávání lidí na celém světě o HIV / AIDS. Lavigne se zúčastnila koncertu Unite Against Aids na podporu Unicefu 28. listopadu 2007 v Bell Centre v Montrealu. V listopadu 2010 navštívila Clinton Global Initiative.
V roce 2005 Lavigne spolupracovala s Reverb, neziskovou organizací. Přezpívala píseň Knockin' on Heaven's Door pro kompilaci písní War Child's Peace Songs a nahrála cover písně Imagine od Johna Lennona. Píseň byla vydaná 12. června 2007 a album produkovalo ve prospěch kampaně Amnesty International na pomoc zmírnění krize v Dárfúru.
5. prosince 2009 se Lavigne vrátila na podium do Mexika v rámci největší charitativní akce v Latinské Americe nazvané Teleton. Vystoupila akusticky se svými hity.
V roce 2010 byla Lavigne jedna z několika umělců, kteří přispěli svými hlasy do písně Wavin' Flag na pomoc získat peníze pro několik charitativních organizací pro zemětřesení na Haiti.
Dne 14. září 2010 Lavigne představila svou vlastní charitativní nadaci The Avril Lavigne Foundation. Druhý den byly spuštěny oficiálně internetové stránky. Nadace si klade za cíl pomoci mladým lidem s vážnými nemocemi a zdravotním postižením. Také spolupracuje s předními dobročinnými organizacemi - například Easter Seals, Make-A-Wish foundation a Erase MS. K vytvoření nadace ji inspirovala předešlá spolupráce s charitou. "Opravdu jsem chtěla dělat víc," řekla. "Vždycky jsem hledala způsoby, jak vracet, protože myslím, že je to zodpovědnost, kterou všichni sdílíme."

TETOVÁNÍ

Lavigne má pouze několik unikátních tetování; zbytek jsou tetování, která sdílí s kamarády. Lavigne má tetování hvězdy na vnitřní straně levého zápěstí, které vyjadřuje styl jejího prvního alba. Nechala si ho vytvořit se svým přítelem a spolupracovníkem Benem Moodym. Pak v roce 2004 si nechala vytetovat malé růžové srdíčko okolo písmenka "D" na pravém zápěstí. "D" představuje počáteční písmeno jména jejího tehdejšího přítele Derycka Whibley. Lavigne a Whibley mají další společné tetování, které si nechali udělat v březnu 2010, při oslavách Deryckových třicetin. Je jím číslo 30. V dubnu si Lavigne nechala udělat další tetování na zápěstí, a to blesk hned nad číslicí 30. Její přítel Brody Jenner si ho nechal udělat také, ovšem za uchem.
Nicméně její lásku k tetováním získala pozornost médií v květnu 2010 poté, co si Lavigne a Jenner nechali udělat stejné tetování na žebra, sprosté slovo "FUCK". Lavigne se objevila na titulce letního vydání magazínu Inked a rozhovořila se o svých tetování, včetně slůvka "Abbey Dawn" na levém předloktí a "XXV" a hvězdičce a pravém. Potvrdila tam svoje tetování "FUCK" a řekla, že je to její oblíbené slovo. Dodala, že by si ráda nechala vytetovat velké tetování, třeba srdce s vlajkou, na které by bylo napsané něčí jméno... Ale prý počká několik let, aby se ujistila, že ho opravdu stále bude chtít.
V červenci 2010 si Lavigne nechala vytetovat jméno "Brody" pod svoje pravé ňadro. Jejím nejnovějším tetováním je zavírací špendlík, který si nechala vytetovat za ucho během "dámské jízdy" 13. března 2011.

SŇATEK S DERYCKEM WHIBLEYM

Lavigne a Deryck Whibley, zpěvák a kytarista punkové kapely Sum 41, byli kamarádi od doby, kdy bylo Avril 17 let. O dva roky později spolu začali chodit. Pouze pár týdnů předtím, než se poprvé setkali, Lavigne veřejně přiznala, že má potíže s poznáváním kluků, protože z nich mají strach její bodyguardi. V červenu 2005 Whibley překvapil Lavigne výletem do Benátek, který zahrnoval jízdu gondolou a romantický piknik. Dne 27. června jí požádal o ruku.
Ona chtěla mít zpočátku "rock 'n' rollovou svatbu", ale pak se přiznala, že má pochybnosti a že nechce jít proti tradici. "Snila jsem o svém svatebním dnu od doby, kdy jsem byla malá holka. Musela jsem si vzít bílé šaty.... Lidé si asi mysleli, že si vezmu černé rebelské šaty, což bych třeba i udělala. Ale pak jsem přemýšlela o svatebních fotkách a chtěla jsem mít svatbu ve velkém stylu. Nechtěla jsem, abych si o 20 let později říkala 'Oh, proč jsem si na svatbu udělala takové vlasy?'".
Svatba se konala 15. července 2006. Zúčastnilo se jí asi 110 osob a konala se na soukromém pozemku v Montecitu v Kalifornii. Lavigne měla šaty značky Vera Wang a kráčela svatební uličkou se svým otcem Jeanem-Claudem. Hudbou byl tradiční Svatební pochod o Mendelssohna. Lavigne si vybrala svatební barvy červenou a bílou - tyto barvy se objevovaly třeba na okvětních lístkách květin. Svatba zahrnovala i koktejly před obřadem a společnou večeři. Během prvního tance manželů hrála písnička Iris od Goo Goo Dolls.
Sedm měsíců po jejich svatbě Lavigne konstatovala, že je "zatraceně nejlepší věc, která Derycka potkala" a uvedla, že mu pomohla držet se od drog. "Nebere drogy. Jasně, brával je - mluvil o tom veřejně. Ale nemohla bych být s někým, kdo bere drogy a dala jsem mu to jasně najevo, když jsme spolu začali chodit. V životě jsem neměla kokain a jsem na to hrdá. Jsem na 100% proti drogám."

ZÁKAZ KOPÍROVÁNÍ TOHOTO ČLÁNKU!

Myslím, že je patrné, kolik práce mi napsání Avrilina životopisu dalo. Takže prosím, respektujte to, že si nepřeju, aby se tento článek objevil někde jinde. Děkuji!
 


Anketa


Komentáře

1 tina tina | 5. května 2011 v 12:11 | Reagovat

tyyy joo..nevedela jsem,ze ma pod prsem napsany Brody :D

2 Bajulka Bajulka | 5. května 2011 v 13:49 | Reagovat

dooooooooobrý,Niky!Díky,úžasné překvapení,o Avril si vždycky něco ráda přečtu a něco jsou pro mě novinky!

3 AniLoveRock AniLoveRock | Web | 5. května 2011 v 14:43 | Reagovat

Wow,ty sis s tím teda dala práci,ale je to moc krásné...:)Skvělý překvápko=)

4 Giraffe Andy =D Giraffe Andy =D | E-mail | Web | 5. května 2011 v 15:06 | Reagovat

Takto obsáhlý životopis se jen tak nevidí, obdivuju, jakou sis s tim dala práci to všechno sepsat a zpracovat!

5 terka :) terka :) | 5. května 2011 v 15:19 | Reagovat

na jedno tetovaní si zapoměla :P

6 Roxy Roxy | Web | 5. května 2011 v 16:29 | Reagovat

No hey, tak ale toto je úžasné překvápko :-) Jsem hrozně ráda, že jsi ho zveřejnila - takovýhle článek jsem nikde neviděla a popravdě jsem za něj hrozně vděčná :-) Pravda, sice ty věci tam nejsou pro mě žádná novinka (ano my jsme přece dvě největší fanynky ne :-D), ale hrozně ráda si je připomínám :-) Takže moc děkuju :)

7 avril-fan-music avril-fan-music | Web | 5. května 2011 v 17:29 | Reagovat

Avril se narodila 27.září snad ne? :D
A kde jsou napsaný v sekci tetování několik hvězdiček(promin jestly jsem to přehlídla)
Jinak je to napsáný moc pěkně...palec nahoru :-)

8 Káťa Káťa | 5. května 2011 v 17:45 | Reagovat

Ty joo :) Když sem zobrazila celý text a jenom tak to projela, tak sem si myslela, že to budu číst po částech :D Stačila ale jedna část a zažrala sem se do toho nehoráznym způsobem :D skvělá práce! :)

9 avril-fan-music avril-fan-music | Web | 5. května 2011 v 18:01 | Reagovat

A ještě bych napsala něco o AvtilxLotto :-) Ale jak už jsem psala je to úžasný :-)

10 Peggy Peggy | 5. května 2011 v 18:04 | Reagovat

Teda to jsi fakt dobrá, žes to napsala!
Obdiuji, že si to dokázala všechno dát dohromady. :-)
Pár drobností jsem ani nevěděla.
Tohle je fakt sk**veně perfektní životopis! ;-) :-D

11 Peggy Peggy | 5. května 2011 v 18:05 | Reagovat

Vlastně pár chybyček by se našlo. Ale je takových mrňavých, téměř neviditelných. xD
Ale teda Avril se narodila 27. září! :-)

12 Destroya Destroya | 5. května 2011 v 19:04 | Reagovat

úžasné :)

13 Destroya Destroya | 5. května 2011 v 19:24 | Reagovat
14 brre brre | E-mail | Web | 5. května 2011 v 21:41 | Reagovat

no teda to je tak dlouhý že než jsem došla na konec zapomněla jsem začátek :-D musím si to přečíst znovu ale asi si to vytisknu protože z papíru si víc pamatuju :-D
Ale je to vážně zajímavý. seš fakt dobrá že jsi to takhle obsáhla sepsala. Dozvěděla jsem se spoustu věcí. třeba jsem si myslela že The Avril Lavigne Foundation už je založená delší dobu ani nevím proč. Celkem mě taky překvapilo kolik má Avril tetování. vím že jich má hodně ale tolik? :-D a je celkem blázen že si nechává tetovat jména. Já tetování miluju a už mám tři ale rozhodně bych si nikdy nenechala jméno.

15 roxanne roxanne | Web | 5. května 2011 v 23:04 | Reagovat

wow, tak to je extra extra dlouhý! určitě si to přečt, ale ted opravdu nemám čas..každopádně máš můj obdiv!wow;)

16 Adriana Adriana | Web | 6. května 2011 v 10:08 | Reagovat

To sis s tím musela dát dost práce, je to doost dlouhý :-) :D

17 Adla - SB Adla - SB | Web | 6. května 2011 v 11:33 | Reagovat

Wow, klobouk dolů, muselo to dát spoustu práce! Vážně líp bych jakýkoliv životopis napsat nejzvládla! :-)  ;-) Fakt perfektní práce!

18 Adla - SB Adla - SB | Web | 6. května 2011 v 11:33 | Reagovat

* nezvládla

19 Bliss Bliss | Web | 6. května 2011 v 16:21 | Reagovat

páni..:D.. teď momentálně nemám tolik času celý životopis přelouskat, ale hned jak si chvilku najdu, ráda se dozvím něco nového..:).. máme podobný způsob a jsem na svůj životopis na blogu také moc pyšná..:D.. i když ty máš větší důvod..:D

20 SiSsi SiSsi | 6. května 2011 v 18:05 | Reagovat

Tak konečně jsem to přelouskala ;DD. Nemůžu k tomu dodat nic jiného, než že jsi to napsala moc hezky !! Četla jsem hodně Avriliných životopisů, ale ještě žádný nebyl tak detailně napsaný, jako ten Tvůj !! Myslím, že na to můžeš být právem hrdá ;))

21 Niky Niky | Web | 7. května 2011 v 13:39 | Reagovat

[5]: Já tam ale úmyslně nenapsala všechna tetování. Má ještě spoustu maličkatých hvězdiček, já sama ani nevím přesně kollik.

Jinak jasně, že se Avril narodila v září, byl to překlep/omyl ;-)

22 niky niky | E-mail | Web | 7. května 2011 v 16:56 | Reagovat

[11]: a jaké tam jsou jiné chyby než ten měsíc narození? to by mě zajímalo ;-) klidně povídej, ráda se poučím.

23 Kate Kate | Web | 2. června 2011 v 19:40 | Reagovat

dobře ty :) dokonale napsané

24 Amanda Amanda | 27. července 2011 v 14:56 | Reagovat

Úžasné v životě jsem neviděla lepší životopis o Avril.A to nemluvím o blogu super!! :-)

25 anna anna | 25. září 2011 v 18:09 | Reagovat

Je to uža :-D

26 Marry ツ Marry ツ | E-mail | Web | 27. prosince 2011 v 19:33 | Reagovat

Mňa by zaujímalo, že prečo nie je nikde na internete jej prvá pieseň "Can't Stop Thinking About You" ? Našla som len na YouTube a to toto: http://www.youtube.com/watch?v=AzJIZzgLNNo Poradíš?

27 Marry ツ Marry ツ | E-mail | Web | 27. prosince 2011 v 19:34 | Reagovat

[26]: Teda: Poradíš kde nájsť celú?

28 Niky Niky | Web | 27. prosince 2011 v 19:51 | Reagovat

[27]: Jelikož nebyla vydaná, tak jí bohužel nenajdeš nikde :(

29 lenkas-lencas lenkas-lencas | Web | 24. února 2012 v 13:04 | Reagovat

super článek:) jde vidět že sis na tom dala opravdu záležet:)! mimochodem Avril zbožnuju:))

30 melči praštěná bff melči praštěná bff | E-mail | 6. května 2012 v 17:16 | Reagovat

avril je nejlepsi ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
--------------- [©2008 - 2015] [Home] [Search] [Archive] [Contact-EMAIL] ---------------